MEDNARODNI PROJEKT ENOART »THE BEAUTY OF LIGHT – LEPOTA SVETLOBE«

V sklopu šolskih projektov Razmišljaj pozitivno in Recikliraj smo se učenci in zaposleni naše šole odločili tudi v tem letu sodelovati na projektu EnoArt z naslovom »The beauty of light – Lepota svetlobe«, ki je mednaroden, saj se ga je udeležilo kar 21 držav iz štirih kontinentov. Osnovni namen natečaja je bil izdelati lampijone ter po celem svetu na isti dan in na isto uro prižgati Luč za Zemljo. Letos smo Luč za Zemljo prižigali v petek, 3.12., ob 17.00 uri po lokalnem času.

Organizatorji mednarodnega natečaja so letos za glavno temo natečaja določili steklo, saj je letošnje leto mednarodno leto stekla, ki velja za zanimivo, uporabno in hkrati čarobno surovino. Tako smo s skupnimi močmi ustvarili različne lampijone – steklene, kovinske, viseče in takšne, ki smo jih lahko postavili kar na tla. Seveda smo se med delom veliko tudi pogovarjali ter razmišljali o sporočilu, ki ga želimo predati vsem ljudem sveta in našemu planetu Zemlji. Izpod naših spretnih prstov so nastali čarobni lampijoni in prekrasne misli, s katerimi smo ne samo prižgali Luč za Zemljo, ampak polepšali tudi okolico naše šole. Zadovoljni smo, da nam je tudi tokrat uspelo!

zapisala Gabriela Maček

Preberete si lahko tudi prispevek Roberta Erjavca na spodnji povezavi:

https://www.dolenjskanews.com/foto-the-beauty-of-light-na-os-d-kette-nm/

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2021 - 2022, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.