REGIJSKO SREČANJE STAREJŠIH UČENCEV PPVI

V četrtek, 11. 4. 2019, je v novomeški vojašnici Franca Uršiča potekalo regijsko srečanje učencev V. in VI. stopnje posebnega programa vzgoje in izobraževanja, ki ga je organizirala naša šola. Vabilu so se odzvale OŠ dr. Mihajla Rostoharja iz Krškega, OŠ Mirna in            OŠ Milke Šobar Nataše iz Črnomlja.

V vojašnici so udeležence srečanja sprejeli ga. Silvestra Sadar, ga. Mihaela Plantan in g. Franc Novak.

Srečanje smo pričeli z ogledom muzejske zbirke vojašnice. Pokazali so nam orožje in opremo s katerim se je slovenska vojska borila za samostojnost. Mnogi predmeti in zgodbe iz tistega časa so močno pritegnili pozornost učencev. Ogledali smo si tudi opremo, ki jo vojaki uporabljajo danes. Učenci so jo imeli možnost tudi sami preizkusiti. Po vseh ogledih so se učenci imeli možnost pomeriti tudi v streljanju s simulacijsko puško in nekateri med njimi so bili pri tem zelo uspešni.

Zunaj so nam vojaki pokazali bojna in druga vojaška vozila ter nam demonstrirali delovanje detektorja kovin. Učenci so navdušeno sodelovali in se vsega lotili brez zadržkov, ob tem pa se celo zabavali.

Srečanje smo zaključili v prijetnem vzdušju in druženju ob glasbi in plesu.

Našim gostiteljem in obiskovalcem smo se zahvalili  s simboličnimi darili, ki so jih izdelali naši učenci.

Vsi prisotni  smo bili z druženjem zelo zadovoljni in razšli smo se z obljubo, da se kmalu spet vidimo.

Ob tej priložnosti se še enkrat zahvaljujemo osebju novomeške vojašnice za zelo topel sprejem in strokovno vodenje.

Adriana Perič

(organizatorka srečanja)

 

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2018 - 2019, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.