V JATI Z DRUGAČNIMI

Te dni je v Novem mestu potekalo mednarodno srečanje pod naslovom V jati z drugačnimi.
Udeležili so se ga tudi učenci OŠ Dragotina Ketteja. V otvoritvenem programu so nastopili z glasbeno-plesno točko Sončna ura in tako prinesli nekaj sončnih žarkov v sicer deževen dan.

   Skupina učencev posebnega programa z učiteljico Marjeto Rožič se je pridružila ostalim udeležencem tudi v popoldanskem programu srečanja, kjer so preživeli nekaj uric ob plesu in prijetnem pogovoru.

   V četrtek, 20. 10. 2016, so našo šolo obiskali učenci OŠ Grm iz Novega mesta. Najprej so si ogledali šolske prostore in nekatere dejavnosti naših učencev, nato pa ustvarjali v ustvarjalnih delavnicah. Istočasno so naši učenci prav tako obiskali njihovo šolo in se tam preizkusili v ročnih, kuharskih in športnih spretnostih.
Ugotovili smo, da ima vsak človek kakšno težavo, ki pa jo lahko premaga z mnogimi svojimi talenti ali pa talenti drugih. Skupaj smo ne le močnejši, pač pa tudi boljši.

                                              Hvala organizatorju srečanja VDC-ju za to čudovito izkušnjo.

Več lahko preberete na spodnji povezavi.

 

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2016 - 2017, Projekti, V jati z drugačnimi. Zaznamek za trajno povezavo.