Proslava ob slovenskem kulturnem dnevu

V torek, 10. 2. 2015, smo s proslavo obeležili slovenski kulturni praznik, ki je posvečen našemu največjemu pesniku dr. Francetu Prešernu. Najprej smo se obnovili znanje o pomembnih podatkih iz življenja tako imenovanega »doktorja Fig«. Pri tem so pomagali učenci z recitacijami njegovih najbolj znanih del. Ob koncu uvodnega dela je raznolika skupina igralcev uprizorila še odlično interpretacijo Povodnega moža, kjer so v kratki igri zajeli bistvo balade.

Nato smo podelili druge Kettejeve nagrade posameznikom, ki pomembneje dvigujejo raven kulture na naši šoli. Tokratni nagrajenci so bili: učenca Nejc Ivnik in Arigon Shabani, učiteljica Ksenija Pejanovič ter naša ravnateljica Vida Marolt. Čestitke vsem nagrajenim! Proslavo je zaključil učiteljski pevski zbor, ki se nam je predstavil s Prešernovo pesmijo Glosa.

Po končanem uradnem delu so prišli na vrsto učenci s svojimi spretnostmi. V šestih točkah so se izvrstno izkazali kot lutkarji, pevci, instrumentalisti in plesalci v prireditvi »Pokaži kaj znaš«.

Celotna prireditev je uspela. Tako nastopajoči kot gledalci smo uživali v razkazovanju premnogih talentov, ki se skrivajo v naših učencih. Hvala vsem, ki ste sodelovali!

{phocagallery view=category|categoryid=347|
limitstart=0|limitcount=100|detail=3|displayname=0|
displaydetail=3|imageshadow=shadow 1}

 

(Skupno 26 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2014 - 2015, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.