Vožnja z avtobusom in obisk Qlandie

Mestna občina Novo mesto v okviru Tedna mobilnosti organizira prevoz z mestnimi avtobusi zastonj. Tako smo se mi, z oddelkov posebnega programa naše šole, odločili izkoristiti to enkratno priložnost. Dan je bil sončen in tako smo zjutraj odšli na avtobusno postajo na Cesarjevi ulici, blizu naše šole. Ker smo bili z invalidskim vozičkom, nam je prijazni voznik pomagal na avtobus. Potem smo se peljali skozi mesto do Sevnega in prispeli v Qlandio. Najprej smo se sprehodili, zatem smo se ustavili in se »pocrkljali« ob pijači in kavici. V Qlandiji smo si ogledali vse trgovine, opravili manjši nakup in potem,… malica. Prinesli smo jo s seboj, pojedli pa v piceriji, drugače kot v naši jedilnici, sprememba. Kako lepo nam je bilo govorijo priložene fotografije.

Po končanem ogledu trgovin nas je ven zvabil sonček. Prijalo nam je, da nas je pobožal s svojimi toplimi žarki.

Malo smo se še sprehodili ter zatem odšli na avtobus. Tokrat nas je vozila voznica. Pot do šole je bila nekoliko drugačna, ustavili smo se tudi na avtobusni postaji. Kmalu smo prispeli na postajališče pri pokopališču, sestopili in peš odšli proti šoli.

 

Dan je bil prelep, bilo je lepo vreme, vožnja zanimiva, bili smo dobra družba. Res prijeten dan, upamo, da bo še več podobnih.

Nataša Oven

{phocagallery view=category|categoryid=324|
limitstart=0|limitcount=100|detail=3|displayname=0|
displaydetail=3|imageshadow=shadow 1}

 

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2014 - 2015, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.