JAKOBOVA TORBA

Pa je prišla do nas… pravljična Jakobova torba! Prijatelji iz Postojne so jo najprej poslali na Vrhniko in od tam je pripotovala v Novo mesto, na našo šolo. V torbi smo našli knjige in navodila, kaj vse lahko počnemo ob branju. In verjemite, da so bili učenci PPVI zelo ustvarjalni. Z učiteljicami Darinko, Moniko in Gabi so pozorno prisluhnili zgodbam, nato pa risali in slikali, izdelovali kuharske kape in predpasnike, pekli palačinke, telovadili, poiskali legendo o Novem mestu, posneli pravo radijsko igro, … in se prav imenitno zabavali. Zdaj smo torbo poslali v Zagorje ob Savi, potem bo še malo potovala po Sloveniji in se konec maja vrnila v Postojno. Učiteljice PPVI OŠ Miroslava Vilharja bodo zbrale naše izdelke in jih delile z vsemi pravljičarji. Komaj čakamo, da vidimo, kako so ustvarjali učenci iz različnih koncev Slovenije!

Hvala pobudnikom iz Postojne za izvirno idejo ter zanimivo povezovanje naših šol, učencev in učiteljev.

 

(Skupno 165 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2023 - 2024, Dogaja se, Knjižnica, Knjižnične novice. Zaznamek za trajno povezavo.