SODELOVANJE Z DRUŠTVOM ZA PROSTOVOLJNO DELO

Tudi v letošnjem šolskem letu želimo ohraniti dobro sodelovanje z Društvom za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto, ki v svoj dnevni center vključuje tudi učence naše šole. Zato smo na Osnovno šolo Dragotina Ketteja, dne 24. 10. 2019, povabili predstavnico DRPD-ja in jo poprosili, da učiteljem in svetovalni službi predstavi delovanje dnevnega centra in aktivnosti, katerih se naši učenci udeležujejo. Dnevni center deluje z namenom omogočiti otrokom in mladostnikom kakovostno preživljanje prostega časa, učenje veščin za  uspešnejše vključevanje v lokalno okolje in pomoč pri šolskih obveznostih. Z namenom čim bolj učinkovite podpore učencem priseljencem in njihovim staršem smo se dogovorili o nadaljnjem sodelovanju med šolo in društvom ter osvetlili posebnosti, ki zadevajo posamezne učence. Sklenili smo, da razredniki že vključene učence nadalje spodbujajo k rednemu vključevanju ter na drugi strani opogumljajo starše učencev, za katere bi bilo obiskovanje dnevnega centra priporočljivo.

(Skupno 225 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2019 - 2020. Zaznamek za trajno povezavo.