ENO – MEDNARODNI UMETNIŠKI NATEČAJ

V sklopu mednarodnega projekta ENO globalni dan sajenja dreves je bil razpisan tudi ENO umetniški natečaj. Tema natečaja je bila izdelava 3D čebele iz recikliranih materialov.
To, da bi sajenje sadnega drevesa združili s čebelami ter ohranjanjem čiste narave, se nam je zdela zelo dobra zamisel. Zato smo na mednarodni umetniški natečaj prijavili kar tri učence naše šole, in sicer v treh starostnih kategorijah: od 6 do 10 let, od 11 do 15 let ter od 16 do 18 let.
Naše delo je bilo zelo zanimivo. Začeli smo z zbiranjem idej in odpadnih materialov vseh vrst in oblik. Kar nekajkrat smo bili razočarani, ker z narejenim nismo bili zadovoljni, a smo pogumno ponovno preizkusili novo idejo. In na koncu nam je uspelo.
Že v petek nas je učiteljica Jasna, ki je bila na šoli koordinatorica projekta, obvestila o naši odlični uvrstitvi. Od 237 čebel iz 35 držav je čebela našega učenca Jannyija Kotarja v kategoriji od 6 do 10 let zasedla 3. mesto.

Iskrene čestitke Jannyiju in njegovi mentorici učiteljici Gabi!

Zapisala Gabriela Maček

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2017 - 2018, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.