Lov na skriti zaklad v oddelkih podaljšanega bivanja

V četrtek, 20.6.2013, smo se učenci, učitelji in spremljevalci oddelkov podaljšanega bivanja kljub peklenski vročini zunaj udeležili dinamične in razgibane igre »LOV  NA SKRITI ZAKLAD«, kjer je poleg spretnosti gibanja in orientacije ter iznajdljivosti potrebno tudi natančno branje in razumevanje določenih navodil.

Najprej smo se zbrali vsi skupaj in se razdelili v štiri skupine in sicer:

1. SKUPINA: TIGRI                              2. SKUPINA: LEOPARDI

Luka Kramar                                                             Naja Oberč

Lara Radovan                                                            Besjan Elshani

Blaž Jarc                                                                  Žan Bradač

Kristina Roškar                                                         Elvis Rustemi

3. SKUPINA:  ROBINZONI                   4. SKUPINA: DALMATINCI

Hana Praček                                                         Gašper Ljubi

Nejc Goršin Fabjan                                              Tea Penca

Arigon Shabani                                                     Nejc Ivnik

                                                                            Kristijan Može

Ostali otroci, ki niso bili neposredno vključeni v igro, so pomagali pri pripravah, skupina otrok z učiteljico Heleno P. Zupančič je izvedla nekaj aktivnosti v svojem razredu.

Učitelj Boris Rupnik je v sodelovanju s profesorico športne vzgoje na naši šoli, Dajano Držanič, sestavil zanimivo igro »Lov na skriti zaklad«, povsem prirejeno naši šolski okolici. Vse rekvizite in samo pripravo posameznih postaj, ki jih je bilo kar 9, je pripravil učitelj Boris Rupnik. Na posameznih postajah so učence usmerjali učitelj Borut Arh, spremljevalec Matic Novak, na končni postaji ,pred ciljem, pa sem pri sestavi gesla, katerega posamezne črke so si učenci pridobili na posameznih postajah, pomagala povezati jaz, učiteljica Nataša Oven. Pomoči res niso potrebovali veliko, saj je bilo geslo beseda, ki predstavlja prihajajoči čas, ki ga že prav vsi nestrpno pričakujemo. POČITNICE.

Otroci so aktivno sodelovali in prispevali k temu , da je bilo ves čas napeto, zanimivo, v pričakovanju. Vse štiri skupine so se izredno dobro odrezale in pod budnim očesom varuhinje Veronike Župevec, ki je merila čas, smo dobili naslednje rezultate:

1.     MESTO: SKUPINA DALMATINCI, s časom 7,26 minut

2.    MESTO: SKUPINA ROBINZONI, s časom 13, 28 minut

3.    MESTO: SKUPINA TIGRI, s časom 13.48 minut

4.    MESTO: SKUPINA LEOPARDI, s časom 16.20 minut

Vsem iskrene čestitke. Vsi so si izredno prizadevali  doseči čim boljši čas za svojo skupino. Duh skupine je bil pozitivno prisoten, kar dokazuje, da se preko igre lahko zelo dobro povežejo otroci, ki obiskujejo posebni program in otroci z nižjim izobrazbenim standardom.

In vendar, kaj je bil skriti zaklad? Čokolada in bonboni. Zelo dobro pa je bilo pri vsem tem tudi to, da so bili vsi zelo hitri, kajti toplota je že pričela topiti sladek čokoladni zaklad. In seveda spremljevalka Darinka Kulovec je imela po končanem iskanju izredno pomembno vlogo. Postregla nam je s sokom iz zelo zajetnega lonca, katerega vsebina je hitro pošla do polovice. Tudi našim kuharicam lepa hvala.

Zatem smo razglasili rezultate, se fotografirali in posladkali s sladkimi dobrotami, ki smo si jih prislužili.

Vsi smo bili veseli in razigrani, že se veselimo naslednje podobne igre. In prostor v naši šolski okolici je za tovrstne igre izredno primeren. Preizkušeno.

Vsem sodelavcem lepa hvala za pomoč in trud. Vsem skupaj pa doooolge in čim bolj razgibane počitnice po vaši meri.

                                                   Sestavila in zapisala: Nataša Oven, prof.def.,

                                                   Vodja aktiva učiteljev podaljšanega bivanja

Utrinke z opisanega dogodka si oglejte na priloženih fotografijah.

 {phocagallery view=category|categoryid=232|

limitstart=0|limitcount=36|detail=2|displayname=0|

displaydetail=1|imageshadow=shadow1}

 

(Skupno 297 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2013 - 2014, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.