ENO GLOBALNI DAN SAJENJA DREVES – ŽIVINO DREVO

V sklopu mednarodnega projekta ENO, v katerega je vključenih preko 10 000 šol iz 150 držav, se je 18. 5. 2018  naša šola pridružila globalnemu sajenju dreves. Vse te šole ob 12h po lokalnem času  posadijo drevo. Na ta način zeleni obroč v 24 urah obkroži svet.

Letošnji mednarodni projekt je nastal v sodelovanju med Slovenijo in Finsko in v čast svetovnega dneva čebel ter pod častnim pokroviteljstvom  slovenskega veleposlanika za Skandinavijo, g. Toneta Kajzerja. Tako so se v počastitev svetovnega dneva čebel sadila sadna drevesa.

V spomin na našo učenko Živo in v ozaveščanju otrok, kako pomembno je delovati  z  roko v roki z naravo smo skupaj posadili figovec. Ta je po keltskem horoskopu drevo naše Žive, ki nas opazuje izza mavrice.

Pri sajenju drevesa je skupaj s skupino učiteljice Marjete sodelovala ravnateljica. Vsi prisotni smo ga pospremili s pozitivno energijo in mu zaželeli, da postane drevo sonca in sreče!

(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2017 - 2018, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.